Температурний режим: інтриги, скандали, розслідування 

Якщо вам здається, що цей заголовок не зовсім відповідає нашому стилю, то вам не здається. Але обіцяємо: ця інформація змінить ваше життя (або хоча б спосіб вибору верхнього одягу). 

Трохи передісторії. Найпопулярніше питання за всю історію існування S-cape: «На яку температуру розрахована ваша зимова парка?». 

Варто сказати, що це питання вочевидь турбує десятки тисяч людей по всьому світу. Адже такі гіганти ринку, як PatagoniaBoїda та Triple F.A.T Goose присвятили йому окремі статті на своїх сайтах. Те ж саме вирішили зробити й ми.  

Ось кілька факторів, які впливають на те, наскільки вам тепло у верхньому одязі: 

  • Рівень активності. Плануєте неспішно прогулятися парком чи біжите на останній автобус? Залежно від ситуації, в одній і тій самій куртці ви будете почуватись інакше.
  • Особистий метаболізм. Хтось взимку носить футболку під пальто, а комусь замало і трьох шарів одягу, щоб зігрітися. 
  • Одяг, який ви одягаєте під куртку. Шовкова сорочка та вовняний светр дадуть різний результат.
  • Взуття та аксесуари. Тепло найшвидше втрачається через кінцівки і голову, тому шапка, рукавички, шарф і правильні черевики — наше все.
  • Швидкість вітру та рівень вологості. Без коментарів.
  • Фасон верхнього одягу. Куртка довга чи коротка, з капюшоном чи без, з високим коміром чи ні і т.д.
  • Матеріали, з яких виготовлено верхній одяг. Спойлер: якщо тканина вітро- та водонепроникна, вам буде значно тепліше. 

— А що ж по цифрах? — запитаєте ви. Один із найоптимальніших показників термостабільності — CLO. Якщо в двох словах, це та кількість одягу, яка потрібна людині, щоб почуватись комфортно у стані спокою (1 CLO = 0,155 м2 К/Вт). Наприклад, показник CLO для домашнього одягу — 1, для демісезонного пальто — 2, а для костюма полярника — 6. Показник CLO для нашої парки FW 20/21— 4. Пам’ятайте про CLO, обираючи новий зимовий одяг.

Деякі виробники верхнього одягу легковажно вказують температурний режим, беручи приклад з виробників спорядження. Але теплозбереження того ж самого спального мішка не залежить від більшості факторів, перерахованих вище. Окрім того, людина у ньому переважно завжди перебуває у стані спокою і в захищеному середовищі (наприклад, в палатці). Тому ми проти таких популістських обіцянок і кажемо, що наші парки розраховані на холодну українську зиму.

Як же правильно обрати зимову куртку? 

Ще раз прочитайте перелік факторів, що впливають на термостабільність, і відштовхуйтесь від власних потреб. Звертайте увагу на показник CLO, а також вітро- та вологостійкість тканини і утеплювача. Добре утеплюйте голову і кінцівки, щоб «допомогти» парці правильно виконувати свою роботу. 

І наостанок: радимо одягати під куртку кілька шарів одягу. Це найкращий спосіб забезпечити тепло і комфорт протягом дня, попри всі ваші пересування та зміну активності.